Pekač za pizzo

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. jul 2007 22:02

Bernarda, naredi tanjše testo in ne roba, ker se ne bo spekel - naj bo ravna. Pekač pokrij in ne daj na premočno stopnjo, nekje na sredino...Pa poročaj, kako in kaj, OK? Me prav zanima odziv :)) katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jul 2007 22:08

Sicer ga nimam doma ampak pravijo, da je ta zadeva dobra za vse, samo za pizzo pečt ne. Tisti, ki pa res pečejo pizzo v njem pa spečejo testo na eni strani, obrnejo, in potem dajo na vrh nadev, ter spečejo do konca. jade

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

7. jul 2007 8:52

ej katka lopatka,pa lahko zaupaš,kako narediš testo? Bernarda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. jul 2007 9:22

Testo za pizzo zamesim v kruhomatu, za eno pizzo dam polovične količine, kot so v navodilih za kruhomat, torej 1,5 dl vode, žličko olivnega olja, malo soli, na vrh pa cca 200 g moke in pol vrečke suhega kvasa. Za več pic količine ustrezno povečujem oz. prirejam. Testo zamesim na programu za gnetenje. Ko je končano, testo malo razvaljam, če ni še čisto OK, po občutku še dodajam moko ali tekočino...nato pa dokončno raztegnem in oblikujem na naoljenem pekaču. Kot sem rekla, roba ni, testo pa naredim bolj tanko. Za omakco zmešam paradižnikov pire (ali zmečkane pelate) in malo kečapa, posolim (tako je delal en picopek), namažem pico in omako posujem z origanom. Nato pa obložiš po želji, nam paše namesto navadnega sira mozzarela ali pa kar dvojni sir, navaden in še mozzarela :)). Zadeva tudi ni na bujno obložena in spominja bolj na italijanske pizze, ki so malo drugačne od naših, testo je tanjše in bolj krhko, nadeva pa ne tako veliko.:))) Vem, da so se včasih nekateri pritoževali, da je it. pizza bljaks :) Seveda je dobra tudi bolj "naša "varianta, ko je testo debelejše in nadev bolj sočen, ampak nekako ta pekač očitno ni namenjen taki, hihi. Zgoraj se ti ne bo zapeklo (jaz pizze ne obračam), zato rajši daj manj, pa bo toliko bolj dobro oz. manj pocasto :)) Za vse pa je potrebno tudi malo probavanja. Tudi meni je bila pri prvih poskusih pizza, pečena tu, zanič, ker sem delala kot običajno. Potem pa sem malo probavala in se zafrkavala s testom in nadevi, pa je na koncu sedaj super. Upam, da uspe oz. bolje - da vam bo tudi taka všeč! dober tek, katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. jul 2007 09:24:39

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

7. jul 2007 9:59

Katka koliko časa pa potem pečeš pizzo? Koliko minut? Pa najbrž daš na srednjo temperaturo? Drugače pa sem jaz že vse sorte delala v tem pekaču, pizzo pa samo enkrat a takrat mi ni ratala. Testo je bilo po moje predebelo. Ni se dobro speklo.Nekako mi potem ni potegnilo, da bi še probavala. Zdaj pa sem se odločila, da bo treba zopet poizkusiti. Mogoče pa rata. LP! fakin712

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. jul 2007 13:22

joj, veš da ne vem natančno koliko časa...ampak okoli 20-25 min na srednji temperaturi, morda vmes malo povečam, potem pa spet nazaj, malo pogledam in vidim, kdaj je za pojest. katka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

7. jul 2007 13:25

Hvala za odgovor. LP! fakin712

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

7. jul 2007 18:04

danes sem naredila pizzo po vaših izkušnjah..Otroci mi jo niso mogli prehvaliti,jutri jo naredim spet.Hvala za nasvete,zelo sem vam hvaležna. Bernarda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. jul 2007 22:57

Ooo to me pa res veseli, da je uspela in da je bil volk sit in koza cela. Sedaj pa veselo sprobavajte tudi druge stvari, ker je res fajn zadeva ta pekač katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti